Yarmie

Yarmie to wolne miasto na Archipelagu Zachodnim u podnóża Gór Hertzu nad Zatoką Patrycji, zamieszkałe przez 50 tysięcy mieszkańców (ludzie, elfy, orki, hobbici, trytony, krasnoludy, inni). Administracyjnie dzieli się na Górne Yarmie (zamieszkałe przez ludzko-elfią szlachtę i patrycjat), Dolne Yarmie (zamieszkałe przez multirasowe mieszczaństwo) i Sub Yarmie (leżące pod powierzchnią zatoki, zamieszkałe przez trytony). W momencie rozpoczęcia kampanii rządzone przez Radę Yarmie, złożoną ze szlachty (stanowiska przypisane rodom) i patrycjatu (wybieraną w wyborach), pod przewodnictwem Burmistrza (elekta). Pomimo statusu Wolnego Miasta, Yarmie pozostawało w pewnej zależności od Cesarzowej Patrycji, władczyni sąsiedniego cesarstwa (położonego na innych wyspach tego archipelagu). Najbliżsi sąsiedzi Yarmie to Gissmouria , Kata-Yoga i Mroczne Królestwo Komborni, oraz same Góry Hertzu nie podlegające formalnie nikomu.

Ze względu na brak potrzeby Yarmie nie posiadało w momencie rozpoczęcia kampanii praktycznie żadnej armii, poza niewielką flotą wojenną utrzymywaną do ochrony wód zatoki przed piratami. Posiadało za to system obrony opartej na cechach miejskich i pospolitym ruszeniu szlachty (rycerstwa). Na Południowej Granicy ( Góry Hertzu) istniały też szczątkowe siły pilnujące przed najazdem górskich band lub potworów.
Duży port handlowy, silny ośrodek handlu rudami żelaza i adamantytu (złoża w Górach Hertzu), ziołami, wyrobami lokalnego rzemiosła. Prawo składu od Cesarzowej Patrycji.

by Yeri

Patrz także : Historia Yarmie

Yarmie

Pozdrowienia z Yarmie VanDeiMin