Skomplikowana relacja między Fidelo a Patrykiem

Fidelo jako mały, słodki i sympatyczny hobbit został zabrany od kochających rodziców na zasadzie prawa niespodzianki i przeznaczony do szkolenia wiedźmińskiego (hobbity nie zostają wiedźminami, ale zrobiono wyjątek ze względu na okoliczności). W tym samym czasie na szkolenie trafił Patryk, chłopak który od dziecka miał jeden cel- zostać wiedźminem. Temu celowi poświęcił wszystko, nic innego go nie obchodziło, skończony twardziel, zdeterminowany na osiągnięciu celu. Niestety, nie wszystko poszło jak miało.

Tzw. Próba Traw na Orchii wyglada następująco: po wstepnym szkoleniu i odsiewie kandydaci zostają poddanidziałaniu silnej magii i eliksirów, które czynią ich wiedźminami, albo zabijają. By nie dopuścic w tym drugim przypadku do pęknięcia duszy, co jest bardzo częste przy takich przeciążeniach magicznych na kandydatów rzuca się czarnoksięski czar " kradzież duszy "( chyba z 5 kręgu) i zamyka dusze w szklanych pojemnikach. Jeśli kandydat nie przeżyje mutacji duszę wypuszcza się bezpiecznie. Jeśli przeżyje, rozbija się naczynie na piersi wiedźmina, który odzyskuje duszę i może szkolić się dalej. Niestety, tym razem pomylono naczynia. Duszę Fidelo dostał Patryk, a duszę Patryka, Fidelo.

I tak słodki hobbit o włosach jak len i chabrowych oczętach stał się skończonym twardzielem o mentalności terminatora, zaś dusza milusiego i romantycznego Fidelo trafiło w ciało od lat katowane tak, by stało się maszyną, któremu dodatkowo mutacja zabrała kolor w oczach sprawiając, że stały się całe mlecznobiałe. Zamiana dusz nie została od razu zauważona. Dziś obaj zorientowali się co się stało. Fidelo nienawidzi Patryka, bo jego wygląd sprawia, że wszyscy biorą go za mega twardziela, którym w rzeczywistości jest Fidelo, ale ten, za sprawą swojej powierzchowności nigdy nie jest brany jako wiedźmin na poważnie i musi wciąż udowadniać swoje umiejętności, co stało się jego obsesją. Patryk ma problem odwrotny- męczą go oczekiwania ludzi, nie ma ochoty nikogo zabijać, w walce ceni sobie jedynie aspekt sportowy, tęskni za tą jedyną i uwielbia typowo hobbickie rozrywki.

by Yeri

Skomplikowana relacja między Fidelo a Patrykiem

Pozdrowienia z Yarmie VanDeiMin