Historia Yarmie

Teraz subiektywnie i bardzo pokrótce o wydarzeniach z dwóch pierwszych sezonów
by Fidelo Mariaangelo:

Młody, jeszcze naiwny i bardzo zdolny rycerz tan Kerovan podczas jednej z wypraw zakochuje się w rudowłosej maginii tan Fenrie, za którą przybywa do Yarmie. Wraz z nim pierwsi bohaterowie innych graczy, wśród nich tan Yarivandel Kalt. Kerovan popada w konflikt z narzeczonym Fenrie, tan Fataelem wykonując kilka lokalnych misji wpada na pomysł założenia własnego oddziału gwardii w celu świadczenia usług ochroniarskich. Pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę, Kerovan szybko się bogaci i zdobywa rozgłos.

Yarivandel Kalt opuszcza jego ekipę i wstępuje do Straży Miejskiej, gdzie zdobywa stopień porucznika i zostaje oficerem śledczym. Do Yarmie przybywa tan Nassir i dołącza do oddziału Kerovana. Przybywa również Duncan Mac Leod i pełni posługę wiedźmińską w okolicy Yarmie na własną rękę, nawiązując jednak współpracę z Kerovanem. Tan Sarragon zawitawszy do Yarmie zaczyna działać na własną rękę, często jednak jego losy krzyżują się z innymi bohaterami.

Tymczasem Kerovan zdobywa względy Fenrie a na jednej z wypraw w Góry Hertzu ratuje nastoletnią dziewczynkę Kalinę. Nie zdoławszy ocalić jej rodziców, przejmuje nad nią opiekę i zaczyna uczyć profesji rycerza. Udaje mu się zostać właścicielem zrujnowanego kasztelu w Dolnym Yarmie o nazwie Mysia Dziura, wraz z ekipą przywraca mu świetność i umacnia swą pozycję na rynku usług ochroniarskich w Yarmie. Umacnia też swą pozycję towarzyską w mieście, planuje ślub z Fenrie, co jednak nie jest proste z powodu lawinowo postępujących wydarzeń.

W tym samym czasie do Kerovana dołącza tan Solo, strażnik Południowej Granicy Yarmie, a do miasta przybywa Fukiga by wziąć udział w nielegalnym turnieju Mortal Combat. Po krwawych walkach Fukiga zostaje mistrzem pierwszej edycji turnieju, jednak Yarivandel Kalt wpada na trop organizacji i rozbija ją. W międzyczasie tan Ssaragon nawiązuje kontakty z Kata-Yogą.

W Yarmie dochodzi do konfliktu pomiędzy władzami miasta a Korporacją usiłującą przejąć lokalny rynek, konflikt narasta aż do zbrojnej eskalacji, w którym bierze udział drużyna Kerovana po stronie Rady Yarmie. Towarzyszy temu afera w Kata-Yodze, gdzie w wyniku błędu jej księcia i porwania przezeń niewłaściwej osoby, dochodzi do rzezi w której ginie władca z rodziną. W wyniku splotu wydarzeń nowym księciem Kata-Yogi zostaje tan Ssaragon.

Tymczasem w Yarmie, Kerovan przechyla szalę zwycięstwa na korzyść Rady Yarmie, a Yarivandel odkrywa, że Korporacja zdobyła swą pozycję, rzucając uroki na niektórych radnych. Po ich zdjęciu pozycja Korporacji słabnie, a jej zabójcy zostają rozbici przez drużynę w trakcie Bitwy w Kanałach. Kończy się Wojna Korporacyjna. Sama Korporacja pozostaje w Yarmie koncentrując się na odbudowie wpływów handlowych legalnymi metodami.

Do miasta przybywa Hargar półdemon i luźno wiąże się z ekipą Kerovana. Wspomaga Duncana w pracach wiedźmińskich. Konkurencją ich staje się Fidelo Mariaangelo, jedyny hobbicki wiedźmin na Orchii. Van-Dei-Min skromny handel ziołami przekształca w finansową potęgę, dzięki odważnym inwestycjom i współpracy z Korporacją. Yarivandel Kalt zajmuje Wieżę Na Jeziorze w Yarmie Górnym i urządza w niej Centralne Laboratorium Kryminalistyczne i obwarowuje ją magicznie. W okolicy Yarmie pojawia się kolejny wiedźmin Patryk, zajmuje zrujnowaną wieżę w lesie pod miastem i urządza się tam ze swoją kolekcją magicznych mieczy. Polowanie na potwory niezbyt mu idzie, za to zdobywa sympatię hobbickiej społeczności Yarmie. Fidelo dołącza do Yarivendela w wieży na wyspie jako jego zbrojne ramią i formalnie zaciąga się do Straży Miejskiej.

Kerovan dzięki zwycięstwom na turniejach rycerskich i spektakularnym akcjom w służbie Yarmie urasta do rangi lokalnego bohatera, ulubieńca tłumu. Sporo zamieszania przysparzają afery natury obyczajowej w Mysiej Dziurze, adoptowana córka Kerovana ,Kalina zakochuje się w swoim przybranym ojcu, z kolei w niej kocha się jeden z jego ludzi – Locked, złożona sytuacja doprowadza do poważnych perturbacji, z których nie wszyscy wychodzą cało, dochodzi też do ucieczki Kaliny z domu, jej tropem wyrusza Locked.

Tymczasem w Yarmie, Korporacja zaczyna odbudowywać siłę militarną, budząc zaniepokojenie Rady Yarmie i Kerovana. Konflikt zaczyna ponownie zagrażać miastu, tym razem Korporacja szykuje się mocniej militarnie obsadzając mocno Czerwoną Fortecę w Yarmie Górnym. Pomimo pokojowych deklaracji napięcie wzrasta. Książę Ssaragon militaryzuje Kata-Yogę. W Yarmie rośnie przestępczość kryminalna, pojawia się mocny gang Celników grasujący w Dolnym Yarmie. Kerovan prawie ginie w walce z bandą tana Falco, terroryzującą Południową Granicę Yarmie, jednak udaje mu się rozbić grasantów. Yarivandel po rozbiciu jednego z gangów wpada na trop Goldsmitha, tajemniczego geniusza zbrodni, rządzącego Gildią Złodziei Yarmie.

Kerovan jest o włos od wyboru go na namiestnika Yarmie ( Zwierzchnik Rycerstwa Yarmie), jest też o włos od Drugiej Wojny Korporacyjnej , jednak wszystko zmienia się jednej nocy. Tej nocy pojawia się w Górnym Yarmie potężna Czarna Twierdza. Zszokowani mieszkańcy nie potrafią zapobiec inwazji, Yarmie zostaje błyskawicznie zajęte przez sługi Mrocznego Półboga, który wybrał sobie to miejsce na swoje dominium korzystając, że Archipelag Zachodni nie podlega bezpośrednio Katanowi.

Opór stawiają tylko siły Korporacji. Ludzie Kerovana są w tym czasie zajęci gdzie indziej, na skutek afery obyczajowej. Yarivandel powstrzymuje Straż Miejską od interwencji nie chcąc mieszać formacji policyjnej w sprawy wojskowe. Korporacja zostaje zmuszona do wycofania się do Czerwonej Twierdzy i tam się okopuje. Yarmie zostaje zajęte przez wojska Mrocznego Boga. Mniej więcej w tym momencie kończy się drugi sezon kampanii.

spisał Yeri

Historia Yarmie

Pozdrowienia z Yarmie VanDeiMin